Bieżące informacje

Podsumowanie Świąt Wielkiej Nocy na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego

Data publikacji 06.04.2021

Święta Wielkanocne, to czas intensywnej pracy wrocławskich funkcjonariuszy, wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Podczas wydłużonego weekendu świątecznego, policjanci przeprowadzili aż 1287 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 66 osób. Od piątku do poniedziałku włącznie, funkcjonariusze zatrzymali też 15 nietrzeźwych kierujących i 27 osób poszukiwanych. Na drogach powiatu wrocławskiego mundurowi odnotowali też 3 wypadki - na szczęście nikt nie doznał zagrażających życiu obrażeń.

Tegoroczne Święta Wielkanocne, również z uwagi na obecną sytuację w kraju i na świecie, przebiegły na wrocławskich drogach dość spokojnie. W ciągu minionych czterech dni odnotowano 3 wypadki i 67 kolizji. To mniejsza liczba zdarzeń, do których dochodzi niejednokrotnie w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi, nonszalancja na drogach, w tym niedostosowywanie prędkości do panujących warunków drogowych, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków, w których poszkodowane zostały 3 osoby. Na szczęście nikt z osób poszkodowanych, nie doznał zagrażających życiu obrażeń.

Policjanci z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, prowadząc wzmożone działania kontrolne w okresie świątecznego weekendu, ujawnili i zatrzymali także 15 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego, ale także służb prewencji oraz kryminalnych. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili aż 1287 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 66 osób, a także 27 poszukiwanych.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja