Bieżące informacje

Już dziś pomyśl o swojej przyszłości i zostań policjantem

Data publikacji 26.02.2021

Stabilne zatrudnienie i praca dająca wiele satysfakcji m.in. z niesienia pomocy innym oraz oferująca możliwość stałego rozwoju - to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Do tego uposażenie, które na start wyniesie blisko 3880 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia około 4220 złotych. Jeśli szukasz zmian w swoim dotychczasowym życiu i jesteś gotów na wyzwania, a także myślisz poważnie o swojej przyszłości, zapoznają się z materiałami, złóż dokumenty i zostań policjantem.

Jeszcze do niedawna zachęcaliśmy kandydatów do służby w Policji, aby z uwagi na zaistniałą szczególną sytuację, kierowali dokumenty o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji - drogą pocztową. Spora część osób skorzystała z tej możliwości, co w czasie panujących ograniczeń związanych z epidemią, dało możliwość wdrożenia w ich przypadku wstępnych działań związanych z procesem rekrutacji. Będą one mogły teraz przystąpić do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Na obecnym etapie przyjęte rozwiązania umożliwiają już powrót do klasycznej formy rekrutacji. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, mogą składać osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina 1. Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się tu:

Informacje rekrutacyjne - kliknij, aby przenieść się na stronę ze szczegółami

Służba w naszych szeregach daje na co dzień niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju, a liczna oferta szkoleń resortowych, stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy oraz doświadczenia w różnych dziedzinach. Zostając policjantem, stajesz się członkiem ponad 100-tysięcznej formacji, której głównym celem jest pomaganie obywatelom i dbanie o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją - dużo wymagający i dużo dający w zamian. Daje wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy - bywa bezcenna.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

________
* Uposażenie wynosi blisko 3880 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia około 4220 złotych.

Powrót na górę strony
Polska Policja