Bieżące informacje

Sprawcy pobicia zatrzymani przez kryminalnych z Krzyków

Data publikacji 20.02.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki otrzymali zgłoszenie o kłótni sąsiedzkiej, podczas której dwóch mężczyzn miało pobić 39-latka. Pokrzywdzony na skutek pobicia odniósł obrażenia wymagające przewiezienia go do jednego z wrocławskich szpitali. Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawców tego przestępczego działania. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 26-latka i jego o 8 lat starszego kolegę. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Na numer alarmowy zadzwoniła zdenerwowana kobieta, informując o pobiciu jej męża przez dwóch mężczyzn. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policjantów, którzy ustalili przebieg zdarzenia. Według relacji zgłaszającej między jej mężem a dwoma mężczyznami doszło do kłótni sąsiedzkiej na skutek, której jej partner został pobity. 39-latek doznał obrażeń twarzy i niezbędne było udzielenie mu pomocy medycznej. Jeden z napastników kierował wobec pokrzywdzonego także groźby pozbawienia zdrowia i życia.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z krzyckiego komisariatu natychmiast przystąpili do działania, celem zatrzymania mężczyzn, którzy po zdarzeniu oddalili się z miejsca. Na podstawie pracy operacyjnej wytypowali i jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za popełnienie tych czynów karalnych. Podczas przeprowadzania z nimi czynności, funkcjonariusze ujawnili niezbity dowód w sprawie. Na telefonie jednego z zatrzymanych znaleźli nagranie z pobicia.

Mężczyźni trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Sąd już wobec nich zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Odpowiedzą przed sądem za pobicie mężczyzny, a jeden z nich dodatkowo za kierowanie wobec niego gróźb karalnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić im może kara nawet 5 lat pozbawiania wolności.

st .sierż. Paweł Noga

Powrót na górę strony
Polska Policja