Bieżące informacje

Policjanci z Sobótki odzyskali skradzione urządzenie pomiarowe warte 100 tysięcy złotych i zatrzymali dwóch mężczyzn

Data publikacji 13.01.2021

Funkcjonariusze zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Sobótce po przeprowadzeniu czynności operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą urządzenia pomiarowego wartości 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze namierzyli wspomniany przedmiot na jednym z portali aukcyjnych. 43-latek oferujący urządzenie, a także jego 10 lat młodszy kolega, który je ukradł, zostali zatrzymani. Starszy odpowie za paserstwo, a młodszy za kradzież. Mieszkańcy powiatu średzkiego przyznali się za zarzucanych czynów, a o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Do funkcjonariuszy z Sobótki zgłosił się właściciel specjalistycznego urządzenia pomiarowego, które zostało skradzione. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie i przystąpili do działania. Kryminalni z tamtejszego komisariatu na podstawie przeprowadzonych czynności operacyjnych natrafili na jednym z serwisów aukcyjnych na skradzione urządzenie. W ogłoszeniu widniała cena 15 tysięcy złotych, a właściciel wycenił je na kwotę 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze umówili się z ogłoszeniodawcą, udając zainteresowanych ofertą. Spotkanie z 43-latkiem zakończyło się jego zatrzymaniem, a także odzyskaniem skradzionego urządzenia. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzut paserstwa opisany w artykule 291 Kodeksu karnego.

Dalsze czynności funkcjonariuszy skupiły się na zatrzymaniu osoby odpowiedzialnej za kradzież urządzenia. Po kilku dniach policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu średzkiego odpowiedzialnego za to przestępcze działanie. Mężczyzna także przyznał się do winy i usłyszał zarzut kradzieży z artykułu 278 Kodeksu karnego.

Dzięki działaniom policjantów z Sobótki skradzione urządzenie zostało odzyskane i trafiło w ręce prawowitego właściciela.

O dalszym losie przestępczego duetu zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyznom grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Paweł Noga

 

Powrót na górę strony
Polska Policja