Bieżące informacje

Nietrzeźwy nastolatek w galerii handlowej

Data publikacji 13.01.2021

Awantura w galerii handlowej była przyczyną przewiezienia 15-latka na najbliższy komisariat. Okazało się, że młody mężczyzna był nietrzeźwy. Był także agresywny w stosunku do interweniujących policjantów i odpowiedzialny za ich znieważenie i naruszenie nietykalności. Nastolatek został przekazany matce i będzie teraz musiał ponieść odpowiedzialność prawną swojego zachowania przed sądem rodzinnym.

Alkohol nie jest dobrym doradcą i czasami pod jego wpływem osoby robią rzeczy, wobec których normalnie zachowałyby powściągliwość. Niektórzy pod jego wpływem dążą do konfrontacji i przysparzają sobie w ten sposób niepotrzebnych problemów. Na pewno nie będzie dobrze wspominał swojej wizyty w galerii handlowej pewien młody mężczyzna, do którego obsługa sklepu wezwała pogotowie ratunkowe. Po chwili na miejscu musieli zjawić się także policjanci. Jak przekazali funkcjonariuszom medycy, od nastolatka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przebywanie w stanie upojenia osób nieletnich to przejaw demoralizacji, o której powinien zostać powiadomiony sąd rodzinny. Nie był to jednak koniec problemów nastolatka. Był on bowiem wulgarny i agresywny w stosunku do interweniujących policjantów. W pewnym momencie zaczął także przejawiać zachowania autodestruktywne, więc policjanci zdecydowali o prewencyjnym założeniu mu kajdanek, również dla bezpieczeństwa jego samego. Już z kajdankami na rękach, nadal próbował kopać funkcjonariuszy. 15-latek swoim zachowaniem wyrządził także szkody w mieniu.

Młody mężczyzna będzie musiał ponieść odpowiedzialność prawną za znieważenie interweniujących policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, nastolatek został przekazany pod opiekę matki.

sierż. szt. Dariusz Rajski


 


 

Powrót na górę strony
Polska Policja