Bieżące informacje

Nie zapominajmy o obostrzeniach wprowadzonych w związku ze stanem epidemii i dbajmy o siebie nawzajem

Data publikacji 25.11.2020

Mając na uwadze obowiązujące w naszym kraju obostrzenia, które mają na celu zwalczanie epidemii Covid-19, policjanci sprawdzają jak te nakazy są respektowane przez mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Najważniejsze jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo jak największej grupie osób i udaremniać rozprzestrzenianie się wirusa. Mundurowi nieustannie przypominają o tym, że wszyscy mamy przede wszystkim, obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej i powinniśmy zachować odpowiedni dystans społeczny. Codziennie realizowane działania kontrolne i pomocowe, spotykają się coraz częściej z pozytywnym odbiorem i do policjantów wpływają podziękowania za służbę.

Policjanci na terenie miasta Wrocławia i powiatu wrocławskiego, stale sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do obowiązujących zaleceń. Mundurowych można spotkać w tych miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się większe grupy ludzi. Funkcjonariusze reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć też komunikaty o zasadach zachowania się w dobie panującej epidemii koronawirusa.

Najskuteczniejszą metodą walki z tym zagrożeniem wydaję się być dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Dzięki temu możemy ochronić nie tylko siebie, ale chociażby naszych bliskich. Dbajmy więc o siebie nawzajem i czujmy się odpowiedzialni za innych. Policjanci nieustannie uświadamiają osoby, wobec których interweniują każdego dnia, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczają rozprzestrzenianie się COVID-19.

Mundurowi we współpracy z innymi służbami odwiedzają osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Kontrolują także sklepy wielkopowierzchniowe i pojazdy komunikacji miejskiej. W związku z zaostrzeniem przepisów w ostatnim czasie, funkcjonariusze bacznie przyglądają się mieszkańcom naszego regionu i reagują, jeśli rażąco łamane jest prawo. Codziennie realizowane przez funkcjonariuszy działania kontrolne i pomocowe, spotykają się z pozytywnym odbiorem społecznym i do policjantów wpływają podziękowania za służbę. Dziś publikujemy jedno z nich.

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:

- ograniczajmy kontakty do niezbędnego minimum,

- zakrywajmy usta i nos,

- utrzymujmy odpowiedni dystans społeczny,

- dezynfekujmy przedmioty codziennego użytku, ale przede wszystkim nasze ręce.

Zwróćmy również uwagę na seniorów w naszej rodzinie, osoby starsze i samotne mieszkające w pobliżu, czy nie potrzebują one naszej pomocy. Zminimalizujmy ich wychodzenie z domu, wspierajmy pomocą w postaci robienia zakupów, wychodzenia z psem czy załatwia najpotrzebniejszych spraw.

Aktualne zasady i ograniczenia można sprawdzić na pod adresem Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja