Bieżące informacje

Wpadł z nielegalnymi papierosami na parkingu przy fast-food

Data publikacji 15.10.2020

Policjanci wrocławskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli 40 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do realizowanej przez siebie sprawy operacyjnej zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który wpadł w ręce policjantów na parkingu restauracji. Uszczuplenie akcyzy wraz z podatkiem VAT wyniosły przy okazji tej sprawy ponad 50 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć za naruszenie przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego.

Wrocławscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalali dane mężczyzny, który mógł posiadać duże ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Namierzyli go na terenie Nadodrza, gdy przebywał na parkingu popularnej restauracji sieci fast-food. Mężczyzna siedział w osobowym Volkswagenie, gdy policjanci przystąpili do sprawdzeń. W aucie 49-letniego mieszkańca Wrocławia, mundurowi ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. To jednak nie był koniec pracy policjantów tego dnia. Spodziewali się, że mężczyzna ma zmagazynowane znacznie więcej, więc sprawdzili zajmowany przez niego garaż, a także mieszkanie.

Zarówno w garażu, jak i w mieszkaniu, funkcjonariusze ujawnili kartony z papierosami różnych marek. Jedną ich wspólną cechą było tylko to, że nie posiadały wymaganych polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli także worki z krajanką tytoniową, pojemniki ze spirytusem oraz gotówkę w różnych walutach. Łącznie było to 40 tysięcy papierosów, ponad 3 kilogramy tytoniu i 12 litrów spirytusu. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy wraz z podatkiem VAT wyniosły łącznie ponad 50 tysięcy złotych.

49-latek został zatrzymany i będzie teraz musiał dopowiedzieć za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a nielegalne wyroby do policyjnego depozytu.

sierż. szt. Dariusz Rajski

 

Powrót na górę strony
Polska Policja